Ugrás a tartalomra

Tucker Carlson nekiesett az izrael-párti keresztényeknek

Egy betlehemi lelkésszel készített interjút, aki húsvéti prédikációjában "fontos palesztin szimbólumnak" nevezte a keresztet.

Tucker Carlson - Kép: Gage Skidmore/Wikimedia

Tucker Carlson jobboldali szakértő egy Izrael-ellenes lelkésszel készített interjút, amelyben Izrael állam keresztény támogatóit kritizálta.

Carlsont az X-en a "Tucker Carlson Uncensored" című műsorában interjút készített Munther Isaac, betlehemi lutheránus lelkésszel, aki régóta bírálja, és népírtással vádolja Izraelt. Isaac nemrégiben egy levelet is írt Joe Biden, amerikai elnöknek, amelyben követeli, hogy kényszerítse Izraelt állandó tűzszünetre a Hamásszal.

Múlt havi húsvéti prédikációjában Isaac a keresztény keresztet "fontos palesztin szimbólumnak" nyilvánította.

A kedden közzétett interjúban Isaac bírálta az amerikai keresztény cionistákat, azt állítva, hogy az Izraelnek nyújtott pénzügyi támogatásukat részben a palesztin keresztények kiszorítására használják fel.

"Számomra nagyon nyilvánvaló, hogy sok evangéliumi vezető az Egyesült Államokban sokkal többet törődik Izrael rendkívül szekuláris kormányával, mint a közel-keleti keresztény közösségekkel"

- reagált Carlson.

Munther később az október 7-i inváziót és az azt követő mészárlásokat Izrael politikájának tulajdonította, amit Carlson nem vitatott. Közvetlenül október 7-e után Munther dicsérte a támadásokat, "az ostrommal dacoló palesztin ember erejének" bizonyítékának nevezve azokat.

Carlson, látszólag elfogadva Isaac Izrael elleni vádjait, és a republikánus törvényhozókat is szidalmazta a zsidó állam támogatásáért.

"Ha reggel felébredsz, és úgy döntesz, hogy a keresztény hited megköveteli, hogy támogass egy külföldi kormányt, amely templomokat robbantgat és keresztényeket gyilkol, azt hiszem, elvesztetted a fonalat"

- mondta Carlson, egy idézetben, amelyet később Candace Owens szakértő retweetelt, aki szintén népírtással vádolta Izraelt.

Caroline Glick, egy konzervatív, amerikai származású, jelenleg Izraelben élő kolumnista cáfolta a műsorban elhangzott állításokat.

"Betlehem keresztény lakossága szinte teljesen eltűnt, miután a PLO 1996-ban átvette a hatalmat az iszlám üldözés miatt. Az egyetlen keresztény lakosság a Közel-Keleten, amely növekszik, az az izraeli keresztény közösség".

- hangsúlyozta Glick valamint kiemelte:

"A gázai keresztény közösség a Hamász 2005-ös hatalomátvétele után tűnt el. 2002-ben a Palesztin Felszabadítási Szervezet terroristái apácákat és papokat ejtettek túszul az IDF erőivel való patthelyzetben egy betlehemi templomban.

David Friedman, aki Donald Trump elnöksége alatt az Egyesült Államok izraeli nagykövete volt, szintén cáfolta Isaac állításait.

"Tucker, barátom, mielőtt a palesztinok az 1990-es évek közepén az oslói megállapodások értelmében átvették Betlehemet, Betlehem izraeli ellenőrzés alatt állt, és a lakosság 80 százaléka keresztény volt".

- részletezte Friedman, valamint elmondta:

"Azóta Betlehem lakossága 80 százalékban muszlimmá vált, és a keresztények félnek. De nem szólalnak fel a Palesztin Hatóság ellen, mert féltik az életüket."

(WIN)

Legfrissebb