Ugrás a tartalomra

Több ezer fontért kelhet el a II. Károlyt menekítő pap bibliája

A nagyon ritka műtárgyat egy Wirralban található családi házban találták meg.

Liverpoolban találtak rá annak a papnak a bibliájára, aki segített II. Károly királynak elmenekülni Angliából.

A nagyon ritka műtárgyat egy Wirralban található családi házban találták meg . A 17. században John Huddleston atya tulajdonábol származó biblia becsült eladási ára 2000 font. A történelmi bibliát egy liverpooli könyvesboltban vásárolták hat öreg pennyért az 1950-es években, Huddleston atya aláírásával.

John Crane árverező elmondta a Wirral Globe-nak:

"Ezt a tárgyat megvenni egy darab történelmet jelent - nyugodtan feltételezhető, hogy ez a biblia jelen volt Károly király halálakor"

Crane azt is megjegyezte, hogy az aláírás önmagában akár 800 fontot is érhet, míg a Biblia Huddleston atyához és a király barátságához fűződő kapcsolata "egyedivé" teszi a darabot.

A biblia egy március 30-án záruló, időzített nemzetközi árverés része lesz.

(Premier Christian News)

Legfrissebb